• Tepelné mosty a plísně
 • Zatékání a vlhké zdi
 • Praskliny zdiva obkladů a dlažby
 • Právo na uplatnění vady

Reklamace staveb

Je vaše nemovitost v záruce a vyskytly se na ní vady? Rádi byste vady uplatnili u prodávajícího s tím, aby je on na své náklady odstranil? Jste soukromý vlastník či SVJ nebo BD? Reklamace staveb je řešením.

Postup při uplatnění vad musí být přesný a rychlý. Jakákoliv chyba v procesu uplatnění vad způsobí, že Vám prodávající vadu neuzná. Je nutno mít jak odborné technické znalosti, tak se orientovat v platné legislativě upravující podmínky pro uplatnění reklamace. Využijte proto profesionální službu reklamace staveb, která Vám s uplatněním vad pomůže.
Je to služba, kterou poskytujeme již od roku 2012. Za tu dobu se podařilo vyřešit řadu zásadních vad nemovitostí. Umíte si představit, že v novostavbě domu Vám všechny stěny, a to i příčky mezi místnostmi uprostřed domu, nasáknou vlhkost do výšky 3/4 metru? Problém jsme identifikovali a přiměli zhotovitele stavby, aby na své náklady příčinu vady odstranit. Proto je naše služba jednou z nejčastěji využívaných služeb z našeho portfolia.

Mám zájem608 557 698Po-Pá: od 8 do 18

Dříve byla tato služba prezentována na našich starších stránkách reklamacestaveb

Jak
probíhá
spolupráce

 • 1Vaše nezávazná poptávka
 • 2Upřesní rozsahu vad a naše cenová nabídka
 • 3Místní šetření u Vás a zpracování technické zprávy
 • 4Uplatnění vad u prodávajícího
 • 5Platba za provedené služby

Otázky a odpovědi

 • 01 Je nějaký rozdíl mezi vadou zjevnou a vadou skrytou?

  Ano, a značný. Zjevná vada je taková, kterou měl kupující či objednatel při přebírání nemovitosti od prodávajícího či zhotovitele identifikovat, a to při vynaložení obvyklé pozornosti. Jedná se o všechny vady, které jsou běžně zjistitelné.
  Naopak skrytá vada je taková vada, která se na kupované nemovitosti v okamžiku jejího převzetí vyskytuje, ale i při vynaložení obvyklé pozornosti nezjistitelná.

 • 02 Lze v záruční době reklamovat zjevné vady?

  Bohužel ne. Zjevné vady je nutno identifikovat při převzetí nemovitosti při jejím pořízení. Pozdější reklamace zjevné vady nemusí být prodávajícím či zhotovitelem uznána. Pokud se však v průběhu reklamační doby stane ze skryté vady vada zjevná, tak taková vada reklamovat lze.
  Proto je tak důležité věnovat pozornost technické přejímce nemovitosti. To je jediný okamžik, kdy lze na zjevné vady prodávajícího či zhotovitele upozornit a vyzvat ho k jejich odstranění na jeho náklady

 • 03 Mohu reklamovat nějaké vady starší nemovitosti?

  Ano, na reklamaci vad starších nemovitostí máte 5 let od jejich koupě. Je to však velmi složitý proces, kde záleží na znění kupní smlouvy, na obsahu předávacího protokolu a případně na svědectví lidí, kteří byli převzetí nemovitosti přítomni. Při závažných vadách však stojí za to se s výše uvedenými skutečnostmi seznámit a posoudit, jak velké jsou šance na uplatnění vad, které se v době do 5 let na nemovitosti projevily.

Reference

reklamace staveb

Službu využívají především majitelé rodinných domů, které jsou stále v záruce. Službu využívají také fyzické či právnické osoby, které nejsou spokojeny s provedenými opravami či jakýmikoliv stavebními či montážními pracemi na jejich nemovitostech, pokud je na tyto práce poskytnuta zhotovitelem prací záruka.
V minulosti byla služba „Reklamace staveb“ nabízena na našich stránkách reklamce staveb.cz

Ceník

reklamace staveb

Návrh ceny Vám sdělíme ihned, jak nás seznámíte s Vašimi požadavky na rozsah spolupráce. Vždy se budeme snažit Vám s našimi cenami vyjít vstříc.

Mám zájem608 557 698Po-Pá: od 8 do 18
Zavřít

Máte zájem? Napište nám.

  Používáním webových stránek DOMEO IN s.r.o., souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

  OK