• Střecha a zateplení
 • Okna, dveře, podlahy
 • Tepelné mosty, plísně, vlhkost
 • Statika, vytápění, technologie

Kontrola stavu – inspekce, starší nemovitost

Máte v plánu koupi starší nemovitosti „z druhé ruky“? Jistě si tak kladete otázky, v jakém stavu je dům či byt, o který máte zájem? Lze v něm ihned bydlet, nebo je nutná rekonstrukce? Jaký rozsah oprav či úprav zvolit, když chci nemovitost jen pronajmout? Jak dlouho může nemovitost ještě sloužit ve stavu, v jakém ji kupuji? Nevyskytují se v nemovitosti tepelné mosty, kondenzace a plísně? Jak důležitá je kontrola stavu bytu či domu před koupí?

Na tyto, a mnoho dalších otázek Vám odpoví jedině zkušený profesionál. Pomůže Vám s rozhodnutím, zda nemovitost koupit, případně jak s ní naložit.
Kontrola stavu před koupí je velmi důležitá. CENA kontroly je v CENÍKU na konci této stránky.
Je jedno, jestli jde o rychlou koupi bytu přes realitní kancelář, nebo plánování koupě větší nemovitosti za účelem rekonstrukce. Cílem kontroly je poskytnout kupujícím objektivní informaci o stavu nemovitosti.

+ chci vědět víc

Ze zkušenosti víme, že podceňovat kontrolu stavu předkoupí se nevyplácí. Největší spory mezi kupujícím a prodávajícím vznikají z nedodržení jejich zákonných povinností. Častou chybou kupujícího bývá to, že si řádně nezkontroluje stav kupované nemovitosti. Chybou prodávajícího bývá to, že kupujícího neinformuje o stavu kupované nemovitosti. A pokud jedna či druhá strana takto chybují, je takřka nemožné, aby kupující u prodávajícího v budoucnu reklamoval jakoukoliv vadu, i když mu na to zákon dává následujících 5 let po koupi.
A toto riziko lze eliminovat účastí nezávislého profesionála, který stav nemovitosti zkontroluje.
Před objednáním kontroly se vždy ujistěte, jaké má technik k dispozici měřící přístroje a pomůcky. Měl by mít sebou přesné měřící přístroje na měření vlhkosti ve stěnách, vlhkoměr ke stanovení relativní vlhkosti vzduchu s možností stanovení rosného bodu, infra teploměr pro měření teploty povrchu stěn, 2 metrovou a 1 metrovou vodováhu a certifikovaný klínek pro měření rovinností ploch, měřidlo napětí v elektrické síti a silnou lampu pro kontrolu tmavých prostor. Pokud technik touto výbavou nedisponuje, nemůže provést kontrolu všeho, co by kontrolovat měl.

- skrýt

Mám zájem608 557 698Po-Pá: od 8 do 18

Jak
probíhá
spolupráce

 • 1Vaše nezávazná poptávka
 • 2Vzájemné potvrzení termínu, místa a ceny služby
 • 3Profesionální kontrola nemovitosti a okamžitá konzultace o jejím stavu
 • 4Zpracování protokolu o stavu nemovitosti
 • 5Bezhotovostní platba na základě zaslané faktury

Otázky a odpovědi

 • 01 Dokážete reagovat pružně na poptávku služby v případě, že realitní kancelář či prodávající umožní prohlídku nemovitosti jen v určitý čas?

  Ano, s tím se počítá. Trh s nemovitostmi je velmi dynamický a my musíme být připraveni tuto službu nabídnout v čase, který stanoví realitní kancelář, či prodávající dle jejich časových možností. Často až ve večerních hodinách či o víkendu.

 • 02 Jaký je rozdíl mezi kontrolou nové nemovitosti a té starší?

  U starších nemovitostí se pozornost soustřeďuje na jiné části stavby, a to v závislosti na jejich stáří. U starších nemovitostí nás zajímá i historie oprav, úprav či přestaveb. U domů pak dokumentace k celé stavbě. Obecně nás zajímá stav rozvodů elektřiny, vody, odpadů, plynu a topení, stav podlah, oken, dveří, omítek, zařizovacích předmětů. U domů pak stav střechy, komína, fasády, suterénu, oplocení, hospodaření s dešťovou vodou na pozemku, napojení na kanalizaci, atd.

 • 03 Co je výstupem z kontroly?

  Vždy obdržíte protokol, ve kterém je popsán stav kontrolované nemovitosti, včetně příslušné fotodokumentace. V protokolu jsou uvedena doporučení související s technickým stavem nemovitosti. Již v průběhu kontroly se dozvíte, v jakém je nemovitost stavu. A pokud nám řeknete, jaký máte s nemovitostí záměr, my Vám řekneme, co je třeba udělat, aby byla Vaše očekávání naplněna. Jde hlavně o definování případných oprav a nákladů na ně. Vy pak tyto informace můžete využít k rozhodnutí, zda nemovitost koupit, a nebo se poohlédnout po jiné.

 • 04 Provádíte měření vlhkosti, tepelných mostů, plísní apod.?

  Ano, vždy jsme na tato měření připraveni. A v případě, že máme podezření, na výskyt nežádoucích jevů, dokážeme fyzikální měření ihned uskutečnit. Tepelné mosty lze ale měřit jen v zimním období, kdy je venku chladné počasí. Výskyt plísní pak souvisí s prochladlými stěnami a kondenzující vlhkostí. Pokud tedy venku panuje chladné počasí, i tyto skutečnosti poutají naši pozornost.

 • 05 Jak by měl být vybaven profesionál, který bude provádět prohlídku nemovitosti?

  To si vždy předem ověřte, než si někoho objednáte. Může se stát, že se ke kontrole dostaví brigádník bez potřebné výbavy. Skutečný profesionál by měl mít sebou přesné měřící přístroje na měření vlhkosti ve stěnách a to nejen na povrchu stěn, ale i v hloubce 10 až 15mm. Měl by mít přesný vlhkoměr ke stanovení relativní vlhkosti vzduchu uvnitř obytného prostoru s možností stanovení rosného bodu. Dále pak infra teploměr pro měření teploty povrchu stěn, 2 metrovou a 1 metrovou vodováhu a certifikovaný klínek pro měření rovinností ploch. Důležité je i zařízení na měření napětí v elektrické síti a silná lampa pro kontrolu tmavých prostor. Pokud technik touto výbavou nedisponuje, nemůže provést kontrolu všeho, co by kontrolovat měl.

Reference

kontrola stavu, starší nemovitost

Již 7 let poskytujeme tuto službu lidem, kteří kupují starší byty či domy pro svoje bydlení. Stejně tak pro investory do nemovitostí, kteří je chtějí rekonstruovat, přestavovat s cílem je pak prodat či pronajmout.

 

„Nebyl žádný problém s dohodou na termínu prohlídky nemovitosti, o kterou jsme měli zájem. Odborník z DOMEO IN s.r.o. nás ihned po prohlídce seznámil se stavem nemovitosti. Řekl nám, jaké opravy je nutné provést hned a jaké později. Probral s námi i jejich finanční náročnost. Řada zjištěných skutečností pro nás byla ale překvapujících. Zvláště pak informace o nákladech na opravy, se kterými jsme nepočítali. Všechny informace pro nás byly velmi důležité a pomohly nám s rozhodnutím o koupi. Je skutečně důležité vědět, co člověk kupuje. Všem tak mohu účast člověka, co se vyzná v technickém stavu nemovitostí, doporučit.“  

 

Veronika Paulová

Ceník 2024

kontrola stavu, starší nemovitost

Byt
do 40 m2 3.900,-Kč
do 70 m2 4.900,-Kč
do 100 m2 5.900,-Kč
nad 100 m2 6.900,-Kč
Kontrola tepelných mostů termokamerou vč. termogramu (pouze v zimním období) 5.500,-Kč
Přeměření podlahové plochy 590,-Kč
Dům
do 80 m2 5.500,-Kč
do 120 m2 6.900,-Kč
nad 120 m2 8.500,-Kč
Kontrola tepelných mostů termokamerou vč. termogramu (pouze v zimním období) 5.500,-Kč
Přeměření podlahové plochy 590,-Kč

Ceny platí pro Prahu

Mimo Prahu +12,-Kč/km

Mám zájem608 557 698Po-Pá: od 8 do 18
Zavřít

Máte zájem? Napište nám.

  Používáním webových stránek DOMEO IN s.r.o., souhlasíte s využíváním cookies ve vašem prohlížeči.

  OK